3/09/2012

El Bulli -Najlepsza restauracja na świecie ZAMKNIĘTA !

El Bulli...Wyróżniona trzema gwiazdkami Michelina i czterokrotnie uznana za najlepszą restaurację na świecie przez "Restaurant Magazine" przynosiła straty w wysokości 0,5 mld EUR rocznie.


Położona w katalońskim mieśćie Rosses na Costa Brava. Czynna tylko kilka miesięcy w roku. Posiłek w tej restauracji kosztował 250 euro i mimo tak wysokiej ceny nie narzekał na brak gości.











Na stolik w tej restauracji czekało się nawet dwa lata a wizyta w niej poprzedzona była szczegółowym wywiadem dotyczącym smakowych upodobań. Skomponowana kolacja składała się z 50sięciu niewielkich potraw , podanych w niezwykle finezyjny sposób.






Przez resztę roku  team El Bulli pracował nad nowymi potrawami  w swoich  laboratoriach oraz nad specyficznymi naczyniami do podawania  nowych dań. Był to lokal jedyny w swoim rodzaju gdzie sztuka kulinarna była prawdziwą sztuką  najwyższych lotów.








 Niestety pasja restauratora nie przynosiła zysków lecz  same straty ,około 0,5mln euro rocznie. Nie zniechęca to natomiast samego    Ferrana Adrii który uważa że czas najwyższy zamknąć ten etap w życiu  po to by móc w dalszym ciągu rozwijać się i doskonalić.







Prześlij komentarz